default logo

Arbatos plikymas

Štai ką galima pavadinti nuotaikingu arbatos plikymu. Neseniai naršydamas internetines parduotuves (žinoma, ne lietuviškas) ir ieškodamas smulkmenų, kurios paįvairintų arbatos plikymo procesą, aptikau elegantiškus ir linksmus arbatos plikymo sietelius.

Truputį pasidomėjau šių sietelių istorija ir labai nustebau sužinojęs, jog jie išpopuliarėjo dar pirmoje devyniolikto amžiaus pusėje. Karalienės Viktorijos laikais kiekviena gerbiama Didžiosios Britanijos šeima tiesiog privalėjo turėti arbatos plikymo sietelį. O pagrindinė šio sietelio paskirtis yra tokia pati, kaip ir paprasto arbatos pakelio.

Tiesa, kad ir kokie patrauklūs šie sieteliai būtų, arbatos gurmanai vienareikšmiškai teigia, jog apribodami laisvą arbatos žolelių judėjimą vandenyje, mes neleidžiame atsiskleisti tikriems arbatos kvapams ir skoniams. Jie pataria sietelius užpildyti tik iki pusės, kad arbatžolės juose būtų kuo laisvesnės.

Žinoma, dabar galima rasti kur kas įvairesnių ir šmaikštesnių sietelių, nei devyniolikto amžiaus pradžioje. Juk dabar norime gyventi ne tik tradicijomis, bet ir visiems parodyti savo charakterį ir netradicinį požiūrį į kasdienybę.

Labiausiai mane sudomino kalėdinis saldainis, todėl būtinai planuoju tokį įsigyti. Juk laukiamiausios metų šventės jau ne už kalnų.