default logo

Dovanojamų gėlių spalvų reikšmės

Dovanodami gėles tikriausiai nė nepagalvojate, kokį vaidmenį užima spalvos. Kiekviena gėlė, jos spalva ir aromatas turi savo reikšmę. Gėles paprastai gauname iš artimųjų, draugų, pažįstamų. Tad pažiūrėkime, ką kiekvienas iš jų nori mums pasakyti (dažniausiai nė pats apie tai nesusimąstydamas)  įteikdamas vienos ar kitos spalvos gėles.

Raudona – tai aistros, meilės, jausmingumo, gyvenimo jėgos ir galios simbolis, todėl šios gėlės tinka ne tik mylimiesiems dovanoti, bet ir žmonėms, pasižymintiems stipriu charakteriu.

Geltona – aukso spalva, todėl dovanojant tokios spalvos gėlių linkima turtų. Senais laikais tikėta, kad geltona spalva turi neigiamą reikšmę – atstūmimas, sielvartas, neapykanta – tačiau, tai jau praeitis. Iš tiesų geltonos gėlės sukuria šilumos, lengvumo, optimizmo ir linksmumo įspūdį.

Balta – džiaugsmo, nuoširdumo simbolis. Vestuvėse balta jaunosios puokštė reiškia, kad jaunųjų gyvenimas bus ilgas ir laimingas. Tačiau šios spalvos gėlės taip pat sutinkamos ir laidotuvių metu. Šiuo atveju – tai senatvės ir mirties simbolis.

Mėlyna – reiškia nuoširdumą, paslaptingumą, protą, tyrą meilę ir nuoširdžius jausmus. Žydra spalva simbolizuoja dievišką pasaulį, sielą. O alyviniai atspalviai – susižavėjimą.

Oranžinė – reiškia ambicijas, išdidumą bei jausmingumą. Ši spalva padeda atsikratyti blogos nuotaikos ir minčių, nes skatina laimės hormonų gamybą.

Tačiau, kaip be būtų, gavę gėlių neskubėkime analizuoti jų spalvų, juk jas dovanojantis žmogus tiesiog norėjo jus pradžiuginti, nesigilindamas į spalvų reikšmes.