default logo

Eterinių aliejų nauda odai

Jei ieškote naujų būdų, kaip apsaugoti ir atjauninti odą, kodėl gi neišbandžius eterinių aliejų? Eteriniai aliejai yra naudingi visų tipų odai.

Bergamotės eterinis aliejus ne tik pasižymi puikiu aromatu, bet ir yra labai naudingas odai. Bergamotė turi antivirusinių savybių, kurios padeda kovoti su akne, bakterijomis bei riebia oda.

Rožių eterinis aliejus puikiai tinka jautriai ir sentančiai odai prižiūrėti. Rožių aliejus turi sutraukiančių savybių, kurios padeda sumažinti išsiplėtusius kapiliarus ir pagerina odos būklę. Jis taip pat padeda sumažinti randų žymes.

Kvapiojo šalavijo eterinis aliejus yra žinomas dėl savo priešuždegiminių savybių. Be to, jis padeda atgaivinti odą bei sureguliuoti odos riebalų išsiskyrimą.

Pelargonijos eterinis aliejus padeda panaikinti prakaito kvapą, gydyti žaisdas, skatina ląstelių atsinaujinimą, naikina randus ir dėmes. Jo kvapas ramina ir atpalaiduoja.

Jasminų eterinis aliejus skaistina ir lygina odą, naikina dėmeles. Be to, gaivus gėlių aromatas nuteikia romantiškai.

Erškėtuogių eterinis aliejus savo sudėtyje turi Omega riebiųjų rūgščių, vitamino C, pataisų. Visi šie elementai padeda atsinaujinti odos ląstelėms, sumažinti senėjimo požymius ir raukšleles, skatina kolageno gamybą bei drėkina odą.

Santalmedžio eterinis aliejus jau buvo naudojamas ir Biblijos laikais dėl savo gydomųjų savybių. Jis raminą odą, mažina raukšleles, gydo ir sumažina randus bei atgaivina pavargusią ir papilpikėjusią odą. Jis taip pat tinka plaukams – suteikia jiems spindesio ir drėkina.

Eukalipto eterinis aliejus padeda kovoti su akne, sumažina raudonumą ir kitus sudirgimus susijusius su akne. Tai puikus antibakterinis aliejus.

Eterinių aliejų privalumas – tai, kad juos galima panaudoti ne tik odai, bet ir kitiems dalykams. Atminkite, prieš naudojant aliejus odai, visada atlikite odos jautrumo testą ar pasikonsultuokite su dermatologu.