default logo

Kava ne tik rytui…

Kava gali būti ne tik gėrimas, bet ir puikiai pasitarnauti buityje ar grožio procedūroms. Štai keletas idėjų:

Celiulito gydymui. Svarbiausia jums tai nieko nekainuos, nes tam yra naudojami jau išgertos kavos tirščiai. Ištepkite celiulito pažeistas vietas kavos tirščiais ir apvyniokite maistine plėvele. Palikite kaukę 15-20 minučių, po to nuplaukite. Kartokite tai 2-3 kartus per savaitę ir celiulitas sumažės.

Vapsvų atbaidymui. Vapsvos mėgaujasi šiukšlių kvapais, sukiojasi ten , kur yra maisto, bet, keista, šiuos vabzdžius atbaido deginimų kavos tirščių kvapas. Tai tikrai yra kažkas, ką verta prisiminti ateinančiai vasarai, kai jūs nuspręsite patiekti pietus sode arba balkone. Tiesiog įpilkite į mažą lėkštelelę panaudotų kavos tirščių ir juos uždekite. Šis stiprus Muskuso kvapas iš tiesų yra gana malonus mums, tačiau jūsų pietų tikrai nesugadins įkyrūs vabzdžiai.

Augalų tręšimui. Pridėjus šiek tiek šviežių arba panaudotų kavos tirščių į dirvą, jūsų augalai augas geriau ir greičiau. Be to, jei jūs auginate bulves ir morkas, jūs tikriausiai žinote, kad dirvožemio maišymas su kava padeda apsaugoti augalus nuo įvairių kenkėjų. Paisirodo, jūs ir jūsų augalai turi šį tą bendro – tiek jūs, tiek augalai mėgstate kavą ir negalite pakęsti kenkėjų!

Blogų kvapų pašalinimui. Kava yra žinoma, kaip kvapų neutralizuotojas. Tai gi, naudokite ją, bet kada, kai jums reikia pašalinti nemalonius kvapus, skilndančius iš šaldytuvo ar kanalizacijos. Išpilant nepanaudotą kavą į kanalizaciją ar įdėjus puodelį kavos (ar kavos tirščių) į šaldytuvą, jūs pašalinsite blogus kvapus.

Odos priežiūrai. Malta kava yra truputį šiurkšti, tai gi jūs galite įmaišyti šiek tiek alyvuogių aliejaus ar medaus ir gausite puikų šveitiklį pleiskanojančiai odai. Po tokios procedūros jūsų oda taps glotni ir švelni. Ir ne tik tai – jei išgerta kava gali suteikti energijos, įsivaizduokite, ką ji galėtų padaryti odai, panaudojant ją, kaip veido kaukę. Energizuojančios odos priežiūros priemonės paprastai savo sudėtyje turi kofeino ir kainuoja gana brangiai. Tai gi, kodėl nepaeksperimentavus su kava ir nepasigaminus natūralių, naminių odos priežiūros priemonių.

Dažymui. Jūs panaudojant kavą galite nudažyti margučius ar net gi atnaujinti rudos spalvos drabužius, tiesiog juos pamerkiant į verdančios kavos indą ir pavirinant keletą minučių.

Kačių ir skrusdėlių atbaidymui. Atrodo, kad katės ir skrusdėlės neturi nieko bendro, tačiau šie gyvūnai dažnai užsuka į sodą nekviesti. Laimei, tiek katės, tiek skrusdėlės nekenčia kavos. Taigi pabarsčius kavos sode nušausiote du zuikius vienu šūviu – atsikratysite ir skrusdėlių ir kačių.