default logo

Maistas smegenims

Ar žinote, koks maistas naudingiausias smegenų veiklai? Ar žinojote, kad smegenys gali sudeginti iki 100 kalorijų vien tik galvojant? Nenuostabu, kodėl mes taip išalkstame po ilgos darbo dienos. Todėl ir mūsų smegenims reikalingi tam tikri maisto produktai, kad jos dirbtų produktyviai. Mūsų smegenims, kaip ir kūnui, reikia maistingų medžiagų ir vitaminų, kad jų darbas būtų tikrai efektyvus. Taigi, kokie produktai naudingi mūsų smegenims? Štai, pateikiame keletą maisto produktų, gerinančių smegenų veiklą:

Obuoliai. Vienas obuolys per dieną yra labai naudingas visam mūsų organizmui. Bet ar žinojote, kuo jis naudingas smegenims? Obuoliai padeda apsaugoti smegenis nuo tokių ligų, kaip Parkinsonas ar Alzheimeris. Taip pat saugo nuo bakterijų ir virusų.

Uogos. Tai kiti puikūs vaisiai matinantys smegenis. Jie turi antioksidantų, kurie padeda apsaugoti smegenis nuo laisvųjų radikalų. Tereikia suvalgyti pilną saują uogų per dieną ir jūs sumažinsite atminties susilpnėjimo riziką.

Riešutai. Tai kitas puikus maistas, labai naudingas smegenims. Juose ypač daug vitamino E, kuris padeda sumažinti atminties susilpnėjimą senstant. Juose taip pat daug naudingų riebalų, kurie padeda normaliai funkcionuoti smegenims. Patys naudingiausi yra grakiniai riešutai ir migdolai.

Ciberžolė. Ciberžolėje yra kurkumo, kuris yra stiprus antioksidantas ir turi priešuždegiminių savybių, saugančių smegenis nuo silpnaprotystės ir kitų ligų. Todėl dažniau paragaukite indiško maisto, kurio pagindinis prieskonis dažniausiai yra karis, turintis savo sudėtyje ciberžolės. Jūsų smegenys jums padėkos.

Kiaušinių tryniai. Kiaušinių tryniuose gausu cholino – vieno iš svarbiausių maistingųjų medžiagų, reikalingų smegenims, padedančių išlaikyti žinias atmintyje. Ir nebijokite cholesterolio, dėl kurio dažniausiai atsisakoma kiaušinių. Jei maitinatės sveikai, vienas kiaušinis per dieną tikrai neturės neigiamos įtakos sveikatai.

Lašiša. Lašiša ir kita žuvis, turinti Omega-3 riebalų rūgščių padeda palaikyti smegenų darbą. Be to, ji padeda nervų lastelėms efektyviai bendrauti vienai su kita.  O tai turi įtakos mūsų atminčiai ir mokymosi procesui.

Austrės. Austrėse yra geležies ir cinko, kurie padeda aiškiai mąstyti ir susikoncentruoti. Be to, jose taip pat gausu Omega-3 riebalų rūgščių. O, kaip žinoma, austrės yra ir puikus afrodiziakas. Tai gi, kodėl kartas nuo karto nepasimėgavus šiomis jūros gėrybėmis?

Visiems žinoma, kad kuo sveikiau maitinamės, tuo geriau jaučiamės. Kaip matome, maistas padeda ne tik puikiai jaustis fiziškai, bet ir turi įtakos mūsų protinei veiklai. Keletas pakeitimų mūsų mityboje ir galėsime džiaugtis pagerėjusiu protiniu darbu bei atmintimi.