default logo

Natūralus būdas prižiūrėti plaukus neperkant šampūno

Šampūnus naudoti paprasta ir jie dažniausiai pateisina daugelio lūkesčius. Tačiau ne visada jis tinka visiems. Paprastai jo sudėtyje yra įvairių cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti – sudirginti galvos odą, sukelti pleiskanų atsiradimą ar net plaukų slinkimą. Plaukai taip pat gali išsausėti, pradėti lūžinėti.

Šampūnas turi detergentų, kurie nuplauna ne tik nešvarumus, bet ir odos išskiriamą riebią medžiagą, kuri saugo plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio.

Šampūnas turi įvairių rūšių chemikalų.  Mes dažniausiai atidžiai skaitome maisto produktų etiketes ir stengiamės sveikai ir natūraliai maitintis. Tačiau nepagalvojame, kad oda yra didžiausias mūsų organas ir labai akytas – medžiagos lengvai patenka į kraujotaką tiesiogiai per mūsų odą ir ten gali pasilikti labai ilgai.

Šampūnas atsirado tik XX a. pr. Tuomet žmonės plaukus plovė su muilu, skalavo vandeniu su actu ir džiaugėsi vešliais plaukais.

Taigi kodėl nepasirūpinus plaukais naudojant natūralias priemones? Čia yra keletas paprastų plaukų priežiūros alternatyvų, kurios gali suteikti grožį jūsų plaukams.

Soda vietoj šampūno

Gali būti naudojama pasta arba skystas sodos ir vandens mišinys. Pastos gaminimui sumaišyti du šaukštelius sodos su trupučiu šilto vandes, kol gausime tirštą košelę. Ištepti sausus plaukus gauta mase ir pamasažuoti galvos odą apie 30 sekundžių. Palaikyti apie dvi minutes ir gerai išskalauti. Skystas variantas – vienas šaukštelis sodos į stiklinę vandens. Šiuo mišiniu plauti galvą.

Obuolių sidro actas vietoj kondicionieriaus 

Vienas šauštelis obuolių ar vaisių acto į stiklinę vandens. Perskalauti galvą ir palaikyti keletą minučių, po to nuskalauti drungnu vandeniu. Tai atstato natūralią plaukų ir odos rūkščių terpę ir plaukai pasidaro minkšti ir švelnūs it šilkas.