default logo

Natūralūs kiaušinių dažymo būdai

Įvairiose šalyse  žmonės dovanoja margučius vieni kitiems, linkėdami laimės, sveikatos, džiaugsmo. Paprastai dovanojamas velykinis kiaušinis turi atnešti žmogui sveikatos. Taigi marginkite kiaušinius natūraliais būdais. Nustebsite, kokių spalvų margučius galime gauti dažant kaiušinius naudodami įvairius maisto produktus.

Išvirtus kiaušinius palaikę spanguolių, raudonųjų serbentų ar burokėlių sultyse, gausite rožinės spalvos margučius.

Žibuoklių žiedai nudažys margučius violetine spalva, o įdėjus truputį citrinų sulčių gausite levandų spalvos margučius. Į karštą vandenį pamerkti žibučių žiedų ir palaikyti per naktį.

Kiaušinius išvirus raudonųjų svogūnų lukštų ir vandens mišinyje gausite skaičiai raudonus ar vyšninius margučius, priklausomai nuo svogūnų lukštų kiekio ir virimo laiko. Naudojant geltonųjų svogūnų lukštus, gausite smėlio ar rudą spalvas. Paprastai dažant kiaušinius lukštais, juos verdame 30-60 min.

Norite aukso spalvos margučių, panaudokite geltonojo imbiero ar ciberžolės miltelius. Į karštą vandenį įberkite 2 – 3 šaukštus imbiero miltelių ir užvirinti.

Žalios spalvos margučius gausite išvirę kiaušinius su špinatais.

Tamsiai ruda spalva gaunama verdant kiaušinius kavoje.

Per naktį pamirkykite kiaušinius dviejų susmulkintų mėlynųjų kopūstų galvų, pusėje litro vandens ir 6 šaukštų baltojo acto mišinyje ir gausite mėlyno atspalvio margučius.