default logo

Permainos praskaidrins gyvenimą

Kiekvienas žinome, kad ir nedidelės permainos gelbsti nuo kasdienybės ir blogos nuotaikos. Kartais pakanka smulkmenos, kad gyvenimas taptų šviesesnis.

Pradėkite nuo savo namų. Pagalvokite, ar tikrai puikiai jaučiatės savo namuose. Galbūt vertėtų šį tą pakeisti ar atnaujinti? Naujos užuolaidos, stalo takelis, gėlės vazonėlis, keletas žvakių ar naujas drabužis yra tai, ko jums reikia.

Pagalvokite apie savo šeimyninius santykius. Kai šeimoje nėra tarpusavio supratimo, dažnai gyvenimas netenka prasmės. Neleiskite, kad bendravimas taptų nuobodus, ir neliktų tik įprasta kasdieninė rutina. Juk kasdienybę galime praskaidrinti ir maloniomis smulkmenomis. Žadinkite vienas kitą bučiniu. Grįžę iš darbo sutikite vienas kitą su šypsena. Keletas malonių žodelių, romantiška vakarienė kartą per savaitę, mažos nuoširdžios dovanėlės ar staigmenos nuspalvins jūsų gyvenimą kitomis spalvomis.

Skirkite dėmesio savo vaikams. Nepamirškime, kad kiekvienas nepriklausomai nuo amžiaus, trokštame meilės. Tad nors keletą minučių per dieną skirkite savo atžaloms – pasidomėkite, kaip jiems sekasi, apie ką svajoja, kokie rūpesčiai kamuoja jų mažąsias galveles. Vaikai privalo žinoti, kad jų nuomonė taip pat yra svarbi.

Mūsų nuotaika dažnai priklauso nuo darbo, juk jame praleidžiame didžiąją dalį dienos. Jei santykiai darbe pasidarė nepakenčiami, tai įmanoma pakeisti. Nepamirškite, kad veiksmas lygus atoveiksmiui. Būkite mieli ir kantrūs tiems, kurie kelia jums neigiamas emocijas. Gal jūsų šypsena ir mandagumas peveiks juos? Gal tie, kurie gadina jums nervus, visiškai nekalti? Tiesiog nesuvokia, kad jų elgesys kelia neigiamas emocijas kitiems. Mandagiai su jais apie tai pakalbėkite.

Gyvenimą gali nuodyti sau keliami per dideli reikalavimai. Kažkada kūrėte planus apie nuostabų gyvenimą, bet dabar jaučiate nusivylimą esama tikrove. Bet jei įteigsite sau, kad ir nedidelė pergalė gali teikti džiaugsmo, o pralaimėjimai – išminties, gyvenimas bus prasmingas, net ir pačiomis juodžiausiomis akimirkomis. Net ten, kur visiškai juoda, stenkitės įžvelgti balta. Ir visos problemos neatrodys tokios beviltiškos. Išmokite džiaugtis smulkmenomis. Nelaukite, kol kas nors jums sukurs šventę, patys stenkitės vyti šalin nuobodulį…