default logo

Plėskite savo įsitikinimų ribas

Dažnai mūsų veiksmai priklauso nuo mūsų įsitikinimų, kurie neretai būna suvaržyti. Tokias ir panašias mintis reikia vyti į šalį ir plėsti įsitikinimų ribas – pajusti laisvę. Tai padaryti gali padėti šios kelios taisyklės:

1. Pasitelkite vaizduotę. Lavinkite ją. Savo vaizduotėje peržiūrėkite filmą, kuriame buvo elgtasi pasitikinčiai. Vaizduotė dažnai kur kas įtaigesnė nei turimos žinios.

2. Kalba ir pasitikėjimas. Kai jaučiamės užtikrinti savimi, mūsų kalba apie tai byloja. Tereikia pradėti iš kitos pusės – pirmiausia pradėti kalbėti pasitikinčiai, o tada atsiras ir pasitikėjimas savimi.

3. Laikysena ir judesiai. Nepasitikintis savimi žmogus elgiasi ir juda nervingai, pečių juosta dažnai būna sutraukta, galva nuleista, akys nudelbtos žemyn. Taigi, stovėkite tiesiai ir tvirtai, pakelta galva, žvilgsnį nukreipią tiesiai prieš save. Judėkite užtikrintai ir ramiai – visa tai rodys iš jūsų sklindantį pasitikėjimą savimi. Savo ruožtu ir patys imsite labiau tikėti savo jėgomis.

4. Įkvėpimas. Raskite veiklą, priemones, kurios jus įkvepia. Tai gali būti mėgstama muzika, knygos, sportas, bendravimas su žmonėmis ar kita veikla. Raskite savo įkvėpimo šaltinį.