default logo

Puošiame namus – sienų lipdukai

Jei vis dar sukate galvas, kuo papuošti tuščias namų sienas, siūlome pasidomėti ir išbandyti sienų lipdukus. Nors sienų puošimas lipdukais nėra naujiena, Lietuvoje žmonės dar tik atranda šį nuostabų namų puošimo būdą. Tai yra paprastas ir greitas būdas suteikti namams išskirtinio  jaukumo bei pagyvinti namų interjerą nestandartiniais sprendimais. Sienų lipdukai sulaukė didelio susidomėjimo visame pasaulyje, nes tai yra praktiškas ir greitas namų dekoravimo būdas. Kai jau turite lipdukus savo rankose, jų užklijavimas ant sienos užtruks vos 10 – 15 minučių. Žinoma, jei esate labai atsargus, klijavimo procesas gali užtrukti ir ilgiau. Prieš pradedant klijuoti reikia save įtikinti, jog klijavimo procesas yra žymiai paprastesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ir štai po visų vargų ir „sunkių“ klijavimo minučių, vos pabaigus klijuoti lipdukus, namai atrodo kur kas gyvesni.

Be aukščiau aprašytų savybių lipdukai pasižymi dar vienu labai svarbiu dalyku – neapsakomai dideliu skirtingų formų ir spalvų pasirinkimu. Galima rinktis iš gamintojų siūlomų kaligrafinių užrašų, griežtos ir statiškos ornamentikos ar augalinių ir gyvūnų motyvų iki savos kūrybos lipdukų pagaminimo. Žinoma, norint pačiam susikurti lipduką, reikia išmanyti bent vieną vektorinės grafikos programą. Populiariausios yra CorelDraw ir AdobeIllustrator. Jei nemokate naudotis šiomis programomis, galite kreiptis į gamintojus su savo pageidavimais ar netgi ranka pieštais eskizais. Už papildomą maketavimo kainą visos Jūsų idėjos bus įgyvendintos kompiuteryje ir paruoštos gamybai.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog lipdukai  yra dviejų tipų – perklijuojami ir neperklijuojami. Perklijuojamus lipdukus bet kada galite nulupti ir perklijuoti kitoje sienos vietoje. Neperklijuojamus lipdukus reikėtų rinktis atsakingiau, nes juos užklijavus lauksite kito namų remonto.

Perklijuojami lipdukai prieš neperklijoujamus

Pagrindinis šių lipdukų skirtumas yra detalumas. Jei norite lipduko su smulkiais ornamentais, reikėtų rinktis neperklijuojamus lipdukus. Priešingu atveju aplink ornamentą bus paliktas papildomas baltas plotas. Perklijuojami lipdukai silpniau sukimba su paviršiumi, būtent dėl to jų negalima pagaminti smulkių.