default logo

Šv. Valentino diena – įsimylėjusių diena

Seną ir romatišką šv. Valentino dieno dienos istoriją supa daug legendų. Viena pasakoja, kad šv. Valentinas buvo romėnų dvasininkas, gyvenęs III amžiuje ir žuvęs, kai buvo persekiojami krikščionys. Istorija nutyli ir lieka neaišku, kodėl šio kankinio vardas susietas su įsimylėjusiais… Kitos iš kartos į kartą pasakojamos romantiškos legendos byloja, esą imperatorius Klaudijus Valentiną įkalinęs už tai, kad jis slapta tuokė įsimylėjusių poras. Pats romantiškiausias pasakojimas apie Valentiną vyskupą, nuteistą mirties bausme ir prieš pat jos įvykdymą pasiuntusį meilės laišką aklai kalintojo dukrai. Kiti bando aiškinti, kad šventės pavadinimas galėtų būti kilęs iš prancūziško žodžio „galantin“ (meilus, atidus).

Užkariautojai romėnai šią šventę atnešę į Angliją, iš ten ji paplito Italijoje, JAV, Kanadoje, Prancūzijoje… Šventę gaubia paslaptis, nes niekas iki šiol tiksliai nežino, kaip ji atsirado. Galų gale, įsimylėjusiems istorija nerūpėjo, juos viliojo romantiški ir žaismingi šv. Valentino dienos papročiai.

Vasario 14-oji – ne tik įsimylėjusių diena. Tą dieną niekas neturi jaustis vienišas. Sveikinimai siunčiami giminėms, pažįstamiems, draugams. Laiškai dažniausiai nepasirašomi – įsimylėjėliai patys turi suprasti, kas juos sveikina. Šv. Valentino diena, sakoma reiktų pradėti nuo… spintos, peržiūrėti drabužius ir apsirengti raudonai. Dėmesio! Turime būti labai atsargūs – kam įteiksime dovanėlę, tas bus šalia visus metus, – taip sako papročiai.