default logo

Apie kavą…

Kava gerina atmintį ir protines galias

Reguliariai vartojama kava gali padėti vyresnio amžiaus žmonėms. Tyrimai atskleidė, kad kava padeda greičiau galvoti, gerina atmintį ir protavimo galias. Kitas, tyrimas parodė, kad vyresnių nei 80 metų amžiaus moterų, ilgą laiką vartojusių kavą, protinių galių patikrinimo rezultatai buvo geresni. Kavos vartojimas per visą gyvenimą netgi siejamas su mažesne Alzheimerio ligos rizika.

Galimi pavojai

Kavą geriausia vartoti saikingai. Su kavos vartojimu susiję pavojai yra šie:

Nevaisingumas. Tyrimais nustatyta, kad didesnis nei 300 mg kofeino per dieną suvartojimas sietinas su sunkumais pastoti.

Problemos su širdimi. Kofeinas skatina trumpalaikį kraujo spaudimo pakėlimą; jautriems žmonėms gali išprovokuoti širdies ritmo sutrikimus.

Kaulų masės netekimas. Dideliais kiekiais vartojamas kofeinas skatina kalcio pašalinimą su šlapimu. Todėl kavos mėgėjams reikėtų vartoti labai daug kalcio turinčių maisto produktų.

Kofeino trūkumas. Kavos mėgėjai, paprastai išgeriantys jos labai daug ir staiga liovęsi ją vartoją, gali patirti galvos skausmą, dirglumą ir kitus atpratimo simptomus.

Problemos dėl cholesterolio. Kavos sudedamosios dalys kafestolas ir kaveolas gali paskatinti cholesterolio sintezę kepenyse. Didžiausia jų koncentracija yra skandinaviškoje ir turkiškoje kavoje.

Kofeinas yra diueretikas – skatina šlapimo išsiskyrimą. Tai svarbu žinoti vyrams, turintiems prostatos problemų.

Ištraukos iš knygos “Sveikos mitybos vadovas”