default logo

Juokas gydo…

Mėgstate juoktis ir žiūrėti į besišypsančius veidus. Juokas – paprasčiausias ir pigiausias žmonijos malonumas. Jo reikia ne tik tarpusavio kontaktams sureguliuoti, bet tai yra ir vaistas nuo daugelio mūsų negalavimų.

Gydomąsias juoko ypatybes žinojo jau senovės gydytojai, taikė jas plaučiams ir visam organizmui stiprinti. Šiuolaikiniai gydytojai susidomėjo juoku, kaip būdu gydyti nervų ligas. Jie stengiasi išsiaiškinti reiškinius, kurie vyksta žmogaus organizme jam juokiantis. Geriausias juokas – nuoširdus. Juokiantis organizme viskas keičiasi: raumenys, kvėpavimas, smegenų veikla. Kiekvienas pastebi, kad juokiantis kitaip išsidėsto raumenys, atsiranda būdingų raukšlių. Darome įvairius judesius: pečių, rankų, kojų raumenys atsipalaiduoja. Viskas mums krinta iš rankų, galva ir pilvas kreta. Juda ir vidiniai raumenys. Juokas ne tik gera mankšta, bet ir tarytum švelnus, tačiau gilus organizmo sukrėtimas. Tačiau tai vyksta komforto sąlygomis, nes lydi malonumas – pažadinamas ir intelektas.

Juokas pagilina kvėpavimą. Panašų efektą galima gauti jogos pagalba, tačiau tam reikia žymiai didesnių pastangų. Įvairių garsų pagalba mankštiname net balso stygas. Juokiantis taip pat sulėtėja širdies ritmas, susireguliuoja kraujo spaudimas ir kraujotaka. Tačiau svarbiausi pokyčiai vyksta smegenyse. Jose yra smegenų endomorfino, kuris yra nuskausminamasis, antistresinis, antiuždegiminis. Juokdamiesi ne tik jį gaminame, bet ir atsipalaiduojame nuo streso.

Juokas gydo astmą, skrandžio skausmus, kai kurias migrenas ir kita. Labai padeda susinervinus, ką nors skaudant. Jis atpalaiduoja įtampą, teigiamai veikia miegą, netgi gali sureguliuoti kai kurias seksualines problemas.

Viena minutė nuoširdaus juoko atstoja 45 minutes visiško fizinio atsipalaidavimo. Tad, juokitės į sveikatą!