Date:15 balandžio, 2013

Mylėkite save

Jei mylėsite save, tai pasitikėjimas ateis savaime. Keletas aspektų, kurie padės labiau mylėti save ir suteiks pasitikėjimo savo jėgomis:

  1. Pirmiausia, įsiklausykite į savo vidų: kūną, protą ir širdį – jie visuomet žino, ko iš tiesų reikia. Jei širdis trokšta praleisti daugiau laiko su artimu draugu – taip ir padarykite, o jei protas kužda, kad reikia klausytis mėgstamos muzikos ar nustoti blogai galvoti apie save – atsižvelkite į šias mintis ir pakluskite joms.
  2. Pabrėžkite savo stipriąsias puses. Įvertinkite viską, ką stengiatės daryti. Ir darykite tai kiek įmanoma geriau. Vertinkite pastangas ir procesą, o ne rezultatus.
  3. Susidurkite su savo baimėmis akis į akį – jos ne tokios baisios, kaip Jums atrodo.
  4. Pamirškite nesėkmes – mokykitės iš jų. Stenkitės nedaryti tų pačių klaidų, tačiau neribokite savęs manydami, kad kartą nepasisekus nepavyks ir šį kartą. Mėginkite drąsiai – dabar Jūs sumanesni ir stipresni. Neįkalinkite savęs praeityje.
  5. Rizikuokite. Vertinkite naują patyrimą kaip galimybę išmokti ką nors naujo, o ne kaip sąlygas laimėti ar pralošti. Nerizikuojant kiekviena galimybė virsta nesėkmės tikimybe, ir tai stabdo Jūsų augimą.
  6. Apdovanokite save, kai Jums pasiseka, – niekas kitas to nepadarys.
  7. Nepasiduokite pralaimėjimo jausmui – išbandykite ką nors kita. Juk vienas pralaimėtas mūšis nenuliame karo pabaigos.
  8. Nesakykite, kad negalite ko nors padaryti, tik dėl to, kad manote, jog negalite to atlikti nepriekaištingai.
  9. Kalbėkite su savimi. Įvertinkite savo žalingas prielaidas, tada liepkite sau sustoti ir pakeisti jas racionalesnėmis. Stenkitės priimti save tobulėjimo procesui vykstant.
  10. Kalbėkitės su kitais – mes dažnai darome nepagrįstas prielaidas vertindami aplinkybes ir jose atsidūrusius žmones. Jei kyla kokių abejonių, klauskite, o ne apsimetinėkite, kad žinote, kas ir kaip.
  11. Nepasitikėjimas savo jėgomis kerojasi, jei mąstote negatyviai, todėl neįsijauskite į savikritiką. Neleiskite vidiniam savo teisėjui Jūsų pasmerkti.
  12. Įvertinkite save. Išmokite įvertinti save savikritiškai. Tai padės išvengti nuolatinio nerimo, kuris kyla, kai priklausai nuo kitų nuomonės apie tave.
  13. Jūs galite pasirinkti, kam teikti prioritetą: sau ar kitiems. Sveikintina rūpintis kitais, tačiau nepamirškite ir savęs.
  14. Nesistenkite būti kuo nors kitu – tai mažina savo vertės ir pasitikėjimo jausmus. Kiekvienas esame vienintelis ir nepakartojamas, todėl negalime būti kas nors kitas. Stenkitės būti geresni, tačiau nesmerkite savęs, jei esate ne toks gražus, lieknas ar populiarus, kaip kas kitas. Jūs taip pat galite būti geriausias.
  15. Žiūrėkite į gyvenimą ir į save paprasčiau. Nesėkmė reiškia tik tai, kad Jums kol kas nepasisekė. Žvelkite į nesėkmes kaip į mokomąją priemonę. Pakeiskite požiūrį – problemos gali padaryti jus stipresnius, jei tik esate pasiryžę jas įveikti.
  16. Neatsisakykite tobulėti, mokytis, kad ir iš pirmo žvilgsnio Jums nereikalingų dalykų – nauja patirtis praplečia akiratį ir sukelia naujų minčių. Skaitykite įdomią ir turtingą literatūrą.
  17. Domėkitės ir rūpinkitės kitais, siūlydami pagalbą nesitikėkite atlygio.