default logo

Odos priežiūra žiemą

Žiemos metu mūsų odai gali pakenkti žema temeperatūra ir stiprus vėjas. Oda dažnai praranda drėgmę ir tampa sausa bei pradeda šerpetoti. Štai keletas patarinmų, kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku.

Vienas iš būdų kovoti su šaltu oru yra pakeisti savo kosmetiką. Jei naudojate prausimosi putas, pakeiskite jas kreminiu valikliu, įprastus kremus – riebesniais, skirtais žiemai.

Pradėkite drėkinti orą patalpose. Jei neturite pinigų įsigyti oro drėkintuvą, pamėginkite susikurti savus oro drėkinimo būdus. Mažame kambaryje galite pastatyti indą su ką tik užvirintu vandeniu arba vandeniu išpukšti užuolaidas.

Prižiūrėkite savo rankas. Rankų oda yra plonesnė nei kitų kūno dalių, todėl kiekvieną kartą jas nusiplovusios patepkite kremu, kad išvengtumėte odos išsausėjimo.

Šveiskite kūną. Jei oda pleiskanoja, šerpetoja – nelupinėkite, nes tai gali labiau pakenkti odai, nei padaryti ją gražesne. Taip jūs tikrai nepadėsite odai atsigauti. Tam naudokite šveitiklį bei drėkinamąsias priemones. Šveitiklis pašalins senąsias odos ląsteles bei sumažins šerpetojimą. Žiemą naudokite švelnesnius šveitiklius veidui, kūnui ir pėdoms.

Nepamirškite pamaitinti odą iš vidaus. Valgykite maistą turintį vitaminų A, B ir C arba vartokite multivitaminus.

Eidami į lauką tinkamai apsirenkite. Keli sluoksniai drabužių, kepurė, šalikas ir pirštinės apsaugos odą nuo šalčio ir vėjo.

Taigi nėra blogo oro – tik netinkama apranga bei savęs priežiūra.