Date:06 kovo, 2017

Vestuvių scenarijus: svarbiausi dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį

Vestuvės – ypatinga, kruopštaus pasiruošimo reikalaujanti šventė. Be abejo, tam, kad ši šventė praeitų sklandžiai, turi būti sugalvotas tinkamas vestuvių scenarijus. Taigi, pakalbėkime apie pagrindinius vestuvių scenarijaus akcentus.

Prieš išvykstant į bažnyčią paprastai organizuojamas automobilių papuošimas. Taip pat atliekami tokie parengiamieji darbai: patikrinama, ar yra jaunavedžių žiedai, pagalvėlė žiedams, saldainiai, padėka kunigui, jaunųjų ir piršlių pasai. Vėliau vyksta porų pristatymas – piršliai pristato jaunuosius, o po to jaunieji pristato pabrolius ir pamerges. Vėliau tėvai palaimina jaunuosius ir jie keliauja į bažnyčią.

 

Po bažnytinės ceremonijos svečiai turi pasitikti jaunavedžius mesdami rožių žiedlapius. Pamergės dalina svečiams saldainius. Svečiai pasveikina jaunuosius, paragauja užkandžių ir išgeria po taurę šampano.

 

Vėliau jaunieji, piršliai, pamergės ir pabroliai važiuoja į gamtą. Tam, kad praleistas kartu laikas būtų prasmingas, svarbu pasirūpinti smagiais žaidimais. Vestuvių scenarijus neįmanomas be nuotakos nešimo per tiltą. Tikima, kad jaunieji, perėję tiltu, užsitikrina sau sėkmę ir laimę. Dar viena svarbi tradicija – raktelių išmetimas. Piršlienė turi surakinti širdeles ir duoti raktelius jauniesiems. Tikima, kad išmetus raktelius į upę, niekas jau neatrakins jaunųjų širdžių ir jų meilė bus amžina. O kokios vestuvės be meilės priesaikos? Piršlienė turėtų sugalvoti originalų būdą prisiekti meilę. Pavyzdžiui, ji gali paduoti jauniesiems po pusę širdelės su užrašytu tekstu. Jaunieji turi sudėti širdelę, perskaityti tekstą ir užtvirtinti pasakytus žodžius bučiniu. Be abejo, nereikia pamiršti ir tokių tradicinių žaidimų kaip jaunikio atpažinimas iš nosies, pamergių pasimaivymas, jaunikio ir jaunosios kilnojimas ir pan.

 

Vėliau – sutikimas su duona, vandeniu ir druska. Paprastai sutikimo tekstą sako muzikantai, o ši tekstą jiems paduoda piršlienė. Kaip žinoma, duona, druska ir vanduo simbolizuoja turtą, sveikatą ir laimingą gyvenimą. Jaunavedžiai būtinai turi paragauti duonos su druska ir išgerti vandens. Po šio ritualo svečiai sustoja į eilę tam, kad pasveikintų jaunuosius. Pirmieji jaunavedžius pasveikina piršliai, po to kiti svečiai. Vėliau vyksta jaunavedžių fotografavimasis su svečiais.

Vėliau muzikantai paragina svečius užimti vietas prie stalo. Piršlys paprašo visų svečių prisipilti taures ir pasako paruoštą kalbą. Vėliau kalbą sako piršlienė. Po piršlių pasakytų kalbų pakeliamos taurės, išrenkami komendantai (jų skaičius priklauso nuo svečių skaičiaus). Kiek vėliau jaunavedžiams įteikiamas šeimos židinys. Šeimos židinį paprastai įteikia tėvai. Kiekvienas iš jų turi turėti po žvakę. Tėveliai taria šiltus žodžius jauniesiems ir žvakėmis uždega židinį.

O paskui jau linksmybės, šokiai. Tačiau ir čia neapsieisime be tradicijų. Pirmasis šokis priklauso jauniesiems – geriausia, jeigu tai valsas. Po to šoka jaunavedžių tėvai. Po šokių svečiai atsisėda prie stalo. Po kurio laiko jaunieji turi išsakyti padėką tėveliams ir padovanoti jiems simboliškas dovanėles.