Date:28 sausio, 2016

Savarankiškas vestuvių organizavimas

Vestuvių organizavimas iš pirmojo žvilgsnio visada atrodo daug paprastesnis, nei yra iš tikrųjų. Vis dėlto dažna nuotaka ryžtasi sumažinti biudžetą ir šventę organizuoti pati, be vestuvių planuotojų pagalbos. Ar verta rinktis šį kelią ir kaip lengviau įveikti kylančius iššūkius? Dalinamės patarimais savarankiškai planuojantiems savo vestuves.

Planuokite iš anksto ir detaliai

Net jei ketinate apsieiti be vestuvių planuotojos, nuo paties planavimo neišsisuksite. Kuo anksčiau pradėsite, tuo bus lengviau, todėl pirmasis žingsnis – sudaryti planą. Čia svarbu stengtis viską vertinti objektyviai, nedaryti sau nuolaidų ir vengti emocinių sprendimų.

 

Įtraukite jaunikį

Šventės planavimą dažniausiai ant savo pečių prisiima nuotakos, tačiau juk šventėje dalyvaus ir jaunikis – įtraukite ir jį. Galbūt nenorėsite patikėti būsimam vyrui vienam priimti galutinį sprendimą vienu ar kitu klausimu, tačiau jis gali būti labai naudingas renkant informaciją, siunčiant užklausas, tariantis dėl susitikimų. Jis mielai prisidės prie šventės organizavimo, todėl neatsisakykite šios naudingos pagalbos.

Rinkitės objektyviai

Visi vestuvėms skirtų paslaugų tiekėjai yra savaip geri – kitaip tariant, tai skonio reikalas. Venkite rinktis vien pagal rekomendacijas ar atsiliepimus. Tai, kas patiko vieniems jaunavedžiams nebūtinai patiks ir Jums, todėl skirkite laiko apžiūrėti keletą patalpų nuomos variantų, paragauti maisto iš siūlomo meniu, vestuvių fotografai taip pat turi savitą braižą. Planuokite viską taip, kad sprendimo nereikėtų priimti paskubomis – leiskite sau dieną kitą pagalvoti. Tik negaiškite per ilgai – vestuvių sezono metu kiti jaunavedžiai gali rezervuoti Jūsų datą!

Nepamirškite sutarčių

Visi paslaugų tiekėjai bus malonūs ir paslaugūs, tačiau apsigauti neverta – visada skirkite dėmesio sutartims. Jos ne tik užtikrins tiekėjų įsipareigojimus, bet ir apsaugos nuo netikėtumų. Net jei nutiktų kažkas neplanuoto, sutarties pagrindu turėsite galimybę gauti atlyginimą už patirtą žalą, todėl paslaugos tiekėjas visaip stengsis kuo sklandžiau išspręsti susidariusią situaciją.

Atkreipkite dėmesį į profesionalų pastabas

Savarankiškas vestuvių planavimas gali būti labai žavus ir romantizuotas procesas, tačiau iš tikrųjų romantikos jame ne tiek ir daug. Net jei vestuvių planuotojos profesionalės atsisakėte, įsidėmėkite paslaugų tiekėjų pastabas. Pavyzdžiui, tortus vestuvėms kepančios kepėjos gali patarti kokį dekorą rinktis vestuvėms karštą vasaros dieną, kaip suderinti skonius. Vestuvių fotografai gali patarti dėl suknelės stiliaus ir šukuosenos bei makiažo suderinimo, avalynės ir, žinoma, fotosesijos idėjų. Įvertinkite šių žmonių patirtį!

Nebijokite prašyti pagalbos

Draugės, giminaitės, mamos – visos jos su malonumu pasiruošusios padėti nuotakai. Net jei ir neturės sprendimo teisės, o bus tik „darbuotojos“. Įvertinkite tai ir nedvejokite kreiptis pagalbos. Visko pati nespėsite, todėl pagalba tikrai pravers: galite paprašyti paimti ir sudėlioti šventės vietos dekoracijas, pamerkti gėles, paruošti įvairių užduočių ar linksmų vestuvių žaidimų.

Vestuvių dieną būkite nuotaka, ne vestuvių planuotoja

Savarankiškas vestuvių organizavimas privalo baigtis iki vestuvių – tai griežta ir būtina taisyklė. Vestuvių dieną būkite tik nuotaka, o žiedlapius išdalins, gėles sumerks ir dovanėles svečiams atiduos Jūsų pagalbininkės. Juk iš tikrųjų padėti nuotakai ir yra tikroji pamergių paskirtis!