Date:22 kovo, 2016

Krikštynų šventės idėjos

Krikštynas norisi paversti tikra mažylio švente, todėl dažnai tėveliai ieško idėjų ir dvejoja, ką pasirinkti. Surengti gražią šventę, kurią nuotraukose įamžinti galės krikštynų fotografas, padės jos suskaidymas į keletą dalių.

Šventės idėjos

Pirmiausia sugalvokite bendrą idėją visai šventei. Nuotraukose žavingai atrodo teminiai vakarėliai – taip krikštynų fotografas gali lengvai atspindėti nuotraukose Jūsų norimą stilių. Krikštynų temai tinka įvairiausios vaikiškos tematikos, o taip pat galima rinktis ir spalvinę temą (geriausiai tinka švelnios pastelinės spalvos, tradicinis pasirinkimas – rožinė mergaitėms ir žydra berniukams). Apsisprendus dėl pagrindinės temos, pasirūpinkite svečiais ir kvietimais jiems. Į krikštynas dažnai kviečiama siunčiant ar įteikiant popierinį kvietimą – tai malonus sentimentas.

Krikšto apeigos

Krikšto apeigoms turėsite pasirūpinti krikšto drabužėliu ir krikšto žvake. Jei norite sukurti didesnį įspūdį, patartina prie krikšto drabužėlių priderinti ir visos šeimos aprangos ansamblius – taip krikštynų fotosesija iškart turės tam tikrą toną.

Taip pat pasirūpinkite ir svečių bei krikštatėvių pasitikimu prie bažnyčios. Kad susirinkusiems svečiams nereikėtų nuobodžiai lūkuriuoti, iš karto galite išdalinti laikraštuką (vadinamąjį „krikštuką“) apie krikštijamą kūdikį. Čia galite patalpinti keletą smagių nuotraukų, paminėti svarbiausius mažylio gyvenimo faktus, pomėgius. Taip pat laikraštuke galite žaismingai pristatyti visą svečių laukiančią dienos programą.

 

Krikštynų fotosesija

Po krikšto bažnyčioje dažniausiai vyksta fotosesija. Krikštynų fotografas gali pasiūlyti Jums gražių vietų arba idėjų, tačiau dėl to turėtumėte sutarti iš anksto. Fotosesiją šiltuoju sezono laiku drąsiai galite planuoti atvirame ore, gamtoje. Atspindėti krikštynų temą padės įvairios smulkmenos, kuriomis reikėtų pasirūpinti iš anksto. Galite parinkti mažyliui skirtingų galvos apdangalų ir prie jų derančių žaisliukų, pavyzdžiui, vaikišką šalmą ir lenktyninį automobiliuką ar pan.

Pasirūpinkite, kad į fotosesiją daugiau ar mažiau būtų įtraukti visi svečiai ir nei vienas nesijaustų pamirštas. Galite surengti burtų traukimą, nustatantį eilę fotografuotis su mažyliu ar užduoti lengvas užduotis tiems, kurie nori nusifografuoti ir pan. Taip pat galima suskirstyti svečius į poras nedideles grupes ir visiems leisti išsitraukti jų nuotraukų siužetą – taip mažylis bus įtrauktas į žaidimus, o krikštynų fotografas užfiksuos puikių akimirkų.

 

Krikštynų šventė

Žinoma, svečius pakviesite užkąsti ir paragauti krikštynų torto. Tačiau nepamirškite, kad šventė skirta vaikučiui, todėl čia taip pat turėtų būti smagių žaidimų. Iš anksto paruoštose kortelėse svečiai gali rašyti savo palinkėjimus, spėti mažylio profesinę ateitį, talentus ir kitus smagius dalykus. Žaidimus rinkitės tokius, kurie įtrauktų ir skatintų varžytis – taip krikštynų fotografas galės užfiksuoti natūralias ir nesuvaidintas emocijas. Pavyzdžiui, smagiai nuteikia dėlionės iš mažylio nuotraukų – tam parinkite linksmus ir nuotaikingus kadrus. Jei tarp svečių yra daugiau vaikų, daug simpatijų susilaukia ir tokie žaidimai, kuriuose varžomasi, kas greičiau suvalgys saldainius. Krikšto tėvelius galite pralinksminti žaisdami vaikų darželį – iš dėžutės traukiamos kortelės su situacijomis, kurias reikia išspręsti, pavyzdžiui, pasitelkiant tam tikrą iš anksto nurodytą daiktą.