default logo

Helovino kostiumai

Persirengimas įvairiais kostiumais kilo iš senujų keltų tradicijų, kai žmonės persirengdavo kostiumais tam, kad būtų panašūs į piktąsias dvasias ir tokiu būdu jas nuramintų. Maskuojantis gyvieji tikėjosi, kad galės išvengti jų sielų pagrobimo baigiantis nakčiai. Tai paaiškina, kodėl raganos, goblinai ir vaiduokliai išlieka dažniausiai pasirenkami persirengimui personažai.

Taigi kokie yra Helovino kostiumai? Ankstieji helovino kostiumai akcentavo pagonių ir gotikos Helovino bruožus ir buvo pagrinde dėvimi vaikų. Kostiumai buvo gaminami namuose ir naudojamas makiažas. Helovino kostiumai dažnai kuriami imituojantys angamtines ir gąsdinančias būtybes. Tradiciniai kostiumai  yra vampyrai, vilkolakiai, zombiai, vaiduokliai, skeletai, raganos, goblinai, troliai, velniai ir kt. Taigi Helovino vakarą vaikai persirengia įvairiais gąsdinančiais kostiumais ir lanko kaimynų ir kitus namus.

Ankstyvieji Helovino kostiumai pagrinde buvo pritaikyti vaikams, bet po 20 amžiaus vidurio, kai Heloviną vis labiau pradėjo švęsti  ir suaaugusieji, jie taip pat, kaip ir vaikai, pradėjo dėvėti Helovino kostiumus.

Pastaraisiais metais kostiumai keičiasi ir galbūt praranda savo tikrąją reikšmę. Dabar dažnai galima išvysti tokius personažus kaip ateiviais, supergerojai, princesės ir pan.  Galima daryti išvadas, kad šiuo metu dingsta tikėjimas, jog persirengus siekiama būti panašiais į piktąsias dvasias tam, kad jas nuraminti. Pastaruoju metu daugelis net nežino tikrosios Helovino kostiumų reikšmės. Todėl persirengimas kostiumais tampa žaidybos ar pasilinksminimo forma.

Čia pateikiame keletą Helovino kostiumų idėjų. Galbūt jos Jums pravers renkantis kostiumą persirengimui sekant tikrosiomis Helovino tradicijomis ar tiesiog norint pasilinksminti vakarėlyje.

Nuotraukų šaltinis: marthastewart.com

Keletas idėjų iš Japonijos:

Nuotraukų šaltinis: tokyofashion.com